Oddvar og Gerd Solveigs hjemmeside
Etter mange år som ivrig hobbyforograf og frilandsjournalist, blir det gjerne noen tusen, eller faktisk hundretusen negativer som er oppbevart i bokser og esker, plastlommer osv.
Men når alt dette skal gjennomgås begynner problemene: Hva skal man ta vare på og hva kan destrueres? Foreløpig består jobben i å digitalisere negativene. Og på disse sidene skal det legges ut bilder fra Larvik og distriktet.
Mye av dette er fra 60 og 70 tallet, og mange av bildene har tidligere stått i avisen Nybrott. Ikke minst er det artig å se gjennom de flyfotoene som er tatt på 70-tallet. Hvordan ting har blitt forandret i byen vår.
Du kan klikke deg inn på de forskjellige bolkene etter hvert som de blir klare. Så blir bildene liggende en stund før de erstattes av nye.
Dobbelklikk her for å legge til din egen tekst.